Ogródek restauracji i kawiarni – jak dobrze go zaaranżować?

Co powinno znaleźć się w ogródku restauracyjnym? Jak stworzyć przyciągające klienta miejsce?

parasol do ogródka w restauracji

Dobrze zaaranżowany ogródek może być najlepszą wizytówką restauracji. Warto więc urządzić go tak, by już z daleka zapraszał gości i prezentował nazwę miejsca. Jak to zrobić? O co powinniśmy zadbać, urządzając ogródek w restauracji? 

Nadchodzi lato, ludzie są spragnieni wolności i spędzania czasu z przyjaciółmi w miłych i wygodnych miejscach. Każda restauracja i kawiarnia stara się wygospodarować przestrzeń na ogródek. W ciepłe i pogodne dni ludzie chętnie przysiądą na lemoniadę, piwo czy mrożoną kawę. Warto jednak zwrócić uwagę, że klient często wybiera miejsce, które mu się po prostu spodoba, wyda mu się komfortowe. Aby wybrali Twój ogródek powinieneś zadbać o kilka ważnych elementów aranżacji.

Spersonalizowane parasole i namioty – nowy trend

To one pierwsze zostaną dostrzeżone przez klienta. To dlatego, że stanowią dużą płaszczyznę. Możesz umieścić na nich ciekawą, artystyczną grafikę, nazwę swojej firmy lub jakikolwiek inny nadruk przykuwający uwagę. Spersonalizowane parasole i namioty to najnowszy trend. W Polsce możesz zamówić je na przykład na https://graffiti-print.pl/kontakt/. Złap oko klienta, zainteresuj go. To pierwszy krok. 

Wiele knajpek i kawiarni korzysta z zapewnionych przez kontrahentów parasoli i krzeseł. Dostarczają je browary i producenci innych napojów. Warto się wyróżnić. Przygotowanie własnych parasoli i namiotów nie jest trudne. Graffiti-print.pl zapewnia kompleksową pomoc w realizacji zamówień na parasole i namioty dostosowane do potrzeb klienta. Zaczynając od projektu, a kończąc na dostarczeniu spersonalizowanych parasoli i namiotów do wyznaczonej restauracji czy kawiarni.

 

Krzesła, leżaki, pufy i poduchy – lekko znaczy komfortowo

Klienci cenią wygodę. Jeśli już przyciągniesz wzrok gościa ciekawymi parasolami i namiotami, następnym, czemu się przyjrzy, będą krzesła i leżaki. Zwróci uwagę na ich ustawienie względem stołu, parasoli i namiotów. Z pewnością zwróci też uwagę na to, czy jeśli nagle spadnie deszcz, to nie będzie akurat siedział w łączeniu, Warto zadbać o to, by stoły i krzesła ustawione były tak, by klient siedział w zabezpieczonym przed deszczem miejscu. Jedną z metod, która znakomicie się sprawdza jest stosowanie lekkich, łatwych do przemieszczenia krzeseł, puf i poduch, które nie tylko dadzą klientowi możliwość ustawienia ich w zgodzie z potrzebą chwili, ale także sprawią, że będzie mu wygodnie. Ciężkie krzesła i stoły odbierają możliwość łatwego przearanżowania przestrzeni ogródka i często zniechęcają gości do tego, by usiąść na ogródku. Klient może czuć się niekomfortowo z myślą, że za każdym razem, gdy będzie chciał się przesunąć lub wstać, jego krzesło będzie to utrudniało. Dobrym rozwiązaniem są krzesła reżyserskie i leżaki, które są lekkie, wygodne i łatwe do przeniesienia. Co więcej na oparciach i siedziskach możesz zamówić dowolną grafikę, najlepiej taką, która będzie się komponowała z namiotem czy parasolem. Możesz to zrobić tutaj: https://graffiti-print.pl/kontakt/ 

Zadbaj o widoczność swojej marki

Umieszczając logo swojej knajpy na namiotach parasolach, krzesłach i leżakach utrwalasz w umysłach klientów jakość własnej marki, nie logotyp browaru czy kawy, którą u goście akurat pili. Tak naprawdę każde krzesło i leżak może mieć inny, artystyczny wzór, kolor lub wspólnie tworzyć jakiś napis. Dodaj do tego personifikowane poduchy, na których także możesz nadrukować dowolny tekst, grafikę i zdjęcie. Do każdego stolika z lekkiego drewna możesz dostawić też kilka puf, żeby klient mógł sam tworzyć sobie swoją wygodną, przytulną przestrzeń, w miarę  potrzeb. Krzesła, leżaki pufy i poduchy mają wymienne pokrowce, które możesz prać lub zmienić zgodnie z potrzebą. Niektórzy zamawiają dwa lub trzy komplety różnych grafik. W graffiti- print.pl realizujemy nawet pojedyncze zamówienia.

Prywatność

Warto mieć możliwość wydzielenia strefy ogródka, by w razie potrzeb móc zapewnić gościom nieco więcej prywatności, w tym celu możesz zamówić namioty z rozpinanymi ścianami bocznymi. To bardzo wygodne, szybkie i komfortowe rozwiązanie. Szczególnie przydatne przy realizacji imprez okolicznościowych. Namioty sprawdzą się doskonale. Je także zamówisz u nas – mamy lekkie i trwałe stelaże oraz wodoodporne poszycia do namiotów.

Letni luz

Podczas ciepłych letnich wieczorów na Twoim ogródku będą zaczynać się nowe przyjaźnie i miłości, ludzie będą łączyć stoliki, dosiadać się do siebie, a później godzinami spędzać miłe chwile, które, jeśli dobrze się przygotujesz, już na zawsze skojarzą z Twoją restauracją, z Twoim pubem, z Twoją kawiarnią, z Twoim klubem. Łatwość w personalizacji ogródka pod potrzeby gości jest ogromną zaletą. Pozwoli każdemu czuć się dobrze. Przecież to miejsce ma służyć rozrywce, budowaniu więzi, dobrej atmosferze. Zadbaj zatem o komfort swoich gości i przygotuj ogródek, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Zadbaj o to, by goście zapamiętali nazwę Twojego miejsca!

Potrzebujesz pomocy w zaaranżowaniu ogródka? Chcesz stworzyć spersonifikowaną, komfortową przestrzeń? Skontaktuj się z nami. Chętnie w tym pomożemy

https://graffiti-print.pl/kontakt/

+ 48 61 814-84-54

biuro@graffiti-print.pl